Hoopla.pl ma kłopoty finansowe?

Jeden z największych sklepów w polskiej branży e-commerce - Hoopla.pl -zawiesił działalność. Jeden z jego właścicieli, MCI Management, chce wycofać się z finansowania przedsięwzięcia - podała Rzeczpospolita.

Obecnie klientów odwiedzających stronę Hoopla.pl wita komunikat: "W związku z reorganizacją operacyjną oferta sklepu została wyłączona do odwołania". Wiadomość o ponownym uruchomieniu sklepu ma być przesłana klientom za pomocą newslettera.

Jednym z właścicieli serwisu jest firma MCI Management, mająca 41,95 proc. udziałów. Jak powiedział "Rz" Marek Tarnowski, z ramienia MCI nadzorujący Hoopla.pl, przerwa w działaniu sklepu jest tymczasowa. - Spowodowały ją prace konserwacyjne, między innymi zmianą szaty graficznej strony. Sklep zacznie działać jeszcze w tym tygodniu - powiedział Tarnowski "Rz".

- "To wymówki. Ze względu na wiarygodność i prestiż nikt w handlu internetowym nie może sobie pozwolić na beztroskie wyłączanie głównej witryny "do odwołania". Hoopla.pl ma poważne problemy z jakością zarządzania" - powiedział "Rz" znający sprawę inwestor branży technologicznej. Według niego Hoopla.pl już w ubiegły piątek ogłosiła upadłość. - "Hoopla zabrakło pieniędzy na finansowanie działalności, a MCI nie chce drugi raz dofinansowywać firmy - twierdzi informator "Rz".

Założycielami Hoopla byli Przemysław Szydłowski i Krzysztof Boufał.

źródło: Rzeczpospolita