Home.pl zwiększa przychody

Firma home.pl, dostawca usług internetowych, zwiekszyła przychody w trzecim kwartale br. W ciągu 9 miesięcy wypracowała zysk w wysokości 2,18 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 600 tys. zł w stosunku do całego poprzedniego roku.

Przychody z trzech kwartałów obejmują kwotę 4,80 mln zł, co oznacza, że minione 3 miesiące przyniosły kolejne 1,83 mln zł przychodu. Jest to o 27% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma prognozuje, że do końca bieżącego roku uzyska wyższy od planowanego zysk brutto (w wysokości ponad 3 mln zł).

Głównym źródłem przychodów

są usługi hostingowe: przede wszystkim w zakresie utrzymywania serwisów i oferowania skrzynek poczty elektronicznej. Pomniejsze pochodzą z rejestracji domen i oferty numeru dostępowego do Internetu.

„Mimo dużych nakładów inwestycyjnych, jakie ponieśliśmy w trzecim kwartale na rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej udało się nam utrzymać dalszy wzrost zysku, który za bieżący roku będzie o blisko 90%. większy od ubiegłorocznego i tym samym dla spółki rekordowy -– powiedział Piotr Kapcio, dyrektor ds. marketingu home.pl .

Home.pl znalazło się w tegorocznym rankingu Fast 50 opracowanym przez Deloitte&Touche Central Europe. Firma obsługuje ponad 52 tys. klientów w naszym kraju.