Home.pl: 1,66 mln zł zysku w II półroczu

Przychody firmy home.pl wyniosły w pierwszej połowie roku 4,4 mln zł, co oznacza wzrost o 48% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Spółka prognozuje, że zarówno w trzecim jak i w czwartym kwartale dynamika sprzedaży będzie jeszcze wyższa.

Podstawowym źródłem przychodów home.pl pozostają usługi webhostingu - utrzymywanie serwisów internetowych (usługi Business Server i Business Server PRO) oraz kont poczty elektronicznej (usługi Personal Email i Personal Email PRO). Największy wzrost sprzedaży zanotowano w usługach związanych z rejestracją i utrzymaniem domen internetowych. Zysk home.pl w minionym półroczu wyniósł 1,66 mln zł - tym samym był o 31% wyższy niż w analogicznym okresie 2003 roku.

"Jesteśmy przekonani, że nasze przychody przekroczą w bieżącym roku 10 mln złotych" - zaznaczył Piotr Kapcio, dyrektor ds. marketingu home.pl - "Spodziewamy się również wypracowania zysku brutto na poziomie 4 mln złotych. Dynamicznie rośnie nam liczba klientów, co świadczy o tym, że rynek zaczyna powoli dojrzewać."

Home.pl: 1,66 mln zł zysku w II półroczu

Wyniki Home.pl

źródło: home.pl

Home.pl zamierza nadal koncentrować się na obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników indywidualnych, systematycznie rozbudowując ofertę usług internetowych. W bieżącym roku spółka planuje poszerzenie gamy usług o kolokację serwerów.