Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Hologram na Apple

Apple IMC Poland zdecydowało się na wprowadzenie oznaczeń holograficznych na komputerach w celu ochrony klientów m.in. przed podróbkami, jakie, według przedstawicieli firmy, pojawiły się na rynku.

Od 6 grudnia br. Apple wprowadza na sprzedawanych w autoryzowanej sieci komputerach nalepki holograficzne. Jak stwierdza Apple IMC Poland, wszystkie oferowane poza autoryzowaną siecią sprzedaży komputery pozbawione są prawa do napraw gwarancyjnych. W większości, jak ostrzega swoich klientów Apple, jest to mocno wyeksploatowany sprzęt, najczęściej wcześniej wyleasingowany. Według polskiego przedstawicielstwa firmy, na rynku trafiają się także podróbki oraz sprzęt pochodzący z kradzieży. Jak stwierdza Apple IMC Poland, często są to komputery pozbawione oprogramowania systemowego i dołączanych standardowo aplikacji.