Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Hollywoodzkie hity w YouTube Movies

YouTube ma podobno wprowadzić w swoim dziale Movies możliwość oglądania najnowszych filmów, które ukazują się na DVD i w serwisach Video On Demand. Google, które jest właścicielem serwisu, chce, by można w nim było za odpowiednią opłatą wypożyczać filmy podobnie jak w iTunes.

Hollywoodzkie hity w YouTube Movies
Serwis thewrap.com podał, że YouTube Movies ma stać się usługa VOD oferującą najnowsze dostępne na rynku filmy z największych wytwórni. Do tej pory prezentował on w większości darmowe filmy mniej znanych producentów, tytuły starsze oraz tworzone z myślą o darmowej dystrybucji.

Obecnie Google podpisało podobno umowę z takimi firmami jak Sony Pictures Entertainment, Warner Brothers, Universal, Lionsgate i Kino Lorber. Na zawarcie umowy nie zgodziły się natomiast wytwórnie Paramount, Fox i Disney.

Najnowsze filmy, które będą trafiać do dystrybucji na płytach DVD, w tym samym czasie staną się dostępne za opłatą w YouTube Movies. W ten sposób serwis należący do Google stanie się rywalem różnych usług VOD takich jak Netflix i iTunes. Ten ostatni pobiera za wypożyczenie filmu 2,99 dolara.

Nowe treści powinny pojawić się także w usłudze Google TV. W poprzednim roku swoje materiały zablokowało dla tego serwisu wiele największych stacji telewizyjnych i studiów filmowych. Były między nimi Paramount i Fox. Możliwe, że obecnie Google zaoferowało wytwórniom lepsze warunki i dopracowało system pobierania opłat.

Jeśli wiadomość jest prawdziwa to stanowi ważny krok dla Google i YouTube'a. Informator thewrap.com mówi, że nowe możliwości usługi Movies mogą zostać zaprezentowane za tydzień lub dwa.