Hollywoodzkie hity w YouTube Movies

YouTube ma podobno wprowadzić w swoim dziale Movies możliwość oglądania najnowszych filmów, które ukazują się na DVD i w serwisach Video On Demand. Google, które jest właścicielem serwisu, chce, by można w nim było za odpowiednią opłatą wypożyczać filmy podobnie jak w iTunes.

Hollywoodzkie hity w YouTube Movies
Serwis thewrap.com podał, że YouTube Movies ma stać się usługa VOD oferującą najnowsze dostępne na rynku filmy z największych wytwórni. Do tej pory prezentował on w większości darmowe filmy mniej znanych producentów, tytuły starsze oraz tworzone z myślą o darmowej dystrybucji.

Obecnie Google podpisało podobno umowę z takimi firmami jak Sony Pictures Entertainment, Warner Brothers, Universal, Lionsgate i Kino Lorber. Na zawarcie umowy nie zgodziły się natomiast wytwórnie Paramount, Fox i Disney.

Najnowsze filmy, które będą trafiać do dystrybucji na płytach DVD, w tym samym czasie staną się dostępne za opłatą w YouTube Movies. W ten sposób serwis należący do Google stanie się rywalem różnych usług VOD takich jak Netflix i iTunes. Ten ostatni pobiera za wypożyczenie filmu 2,99 dolara.

Nowe treści powinny pojawić się także w usłudze Google TV. W poprzednim roku swoje materiały zablokowało dla tego serwisu wiele największych stacji telewizyjnych i studiów filmowych. Były między nimi Paramount i Fox. Możliwe, że obecnie Google zaoferowało wytwórniom lepsze warunki i dopracowało system pobierania opłat.

Jeśli wiadomość jest prawdziwa to stanowi ważny krok dla Google i YouTube'a. Informator thewrap.com mówi, że nowe możliwości usługi Movies mogą zostać zaprezentowane za tydzień lub dwa.