Hity za dolara: druga odsłona

Serwis Movie88.com, który do niedawno umożliwiał pobieranie z Internetu najnowszych przebojów kinowych za 1 USD, powraca. Tym razem w Iranie.

Tajwański serwis Movie88.com, który do niedawno umożliwiał pobieranie z Internetu najnowszych przebojów kinowych za 1 USD, powraca. Tym razem w Iranie, nie respektującym międzynarodowych przepisów o ochronie własności intelektualnej.

Movie88.com znikło z Sieci w lutym tego roku - przyczyną były zdecydowane protesty wytwórni filmowych, których filmy operatorzy serwisu beztrosko dystrybuowali (oczywiście, bez żadnych konsultacji z wytwórniami). Kilka dni temu w Sieci pojawił się nowy serwis, Film88.com - działający na tych samych zasadach i tworzony w większości przez tych samych ludzi co Movie88.

Wydaje się jednak, że tym razem przedstawiciele przemysłu filmowego będą mieli znacznie większe trudności z jego "poskromieniem", ponieważ siedzibą nowego serwisu jest Iran. Z uwagi na, delikatnie rzecz ujmując, dużą niechęć żywioną przez władze Iranu do USA i wszystkiego co amerykańskie, można spodziewać się, że hollywoodzkim koncernom ciężko będzie wymusić jakiekolwiek sankcje prawne wobec operatorów Film88.com.