Hitwise: Jakie polskie serwisy odwiedzają internuaci z Wysp Brytyjskich?

Google.pl, o2.pl i YouTube.pl to trzy witryny najczęściej odwiedzane przez Polaków przebywających na Wyspach Brytyjskich, wynika z danych jakie opublikowała firma Hitwise Intelligence.

Hitwise szacuje, że ruch na stu największych polskich witrynach odwiedzanych z Wielkiej Brytanii wzrósł w ciągu ostatnich dwóch lat aż dziewięciokrotnie.

Najpopularniejsza polskojęzyczna witryna odwiedzana z Wysp, to zdaniem Hitwise, Google.pl.

Google Polska to również trzecia najczęściej odwiedzana edycja narodowa wyszukiwarki na Wyspach, po brytyjskiej (google.co.uk) oraz międzynarodowej (google.com). Google.pl jest odwiedzany z Wysp trzykrotnie częściej niż francuska edycja wyszukiwarki i aż dziesięciokrotnie częściej niż wersje indyjska czy australijska.

Niespodzianką jest druga pozycja w rankingu. Uplasował się na niej portal o2.pl, na który przypadało 6,5% wizyt. Witryna należąca do o2.pl -

.pl - znajduje się także na piątym miejscu z 2,4% wizyt. o2.pl jest jedynym polskim portalem horyzontalnym, który znalazł się w zestawieniu.

Hitwise: Jakie polskie serwisy odwiedzają internuaci z Wysp Brytyjskich?

Co ciekawe, w rankingu brak jest polskich wersji portali przygotowanych dla Polaków mieszkających na Wyspach, takich jak Onet.eu. Przyczyną nieobecności nie jest zapewne brak domeny .pl - w rankingu znajdują się także witryny o domenach .com czy .co.uk . Przygotowując ranking Hitwise opracował listę 100 najczęściej odwiedzanych polskich witryn, nie wiadomo jakie serwisy znalazły się w tym zestawieniu.

Hitwise zbiera dane w oparciu o metodologię network-centric. Firma ma podpisane umowy z dostawcami internetu (ISP). Za pomocą specjalnego oprogramowania zainstalowanego u dostawców zbierane są anonimowe dane dotyczące nawet kilku milionów internautów.

Więcej o rankingu na stronach HitWise

Patrz także: blog Antyweb