Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Hinduscy internauci: Internet to wolne medium!

Użytkownicy Sieci w Indiach zaprotestowali przeciwko rządowej polityce, zgodnie z którą władze uniemożliwiły korzystanie z grup dyskusyjnych Yahoo! Rząd twierdzi, że na jednej z tych grup pojawiają się antypaństwowe, niebezpieczne treści, więc nie wyobraża sobie dalszego funkcjonowania forum w Sieci.

Przypomnijmy, że rząd hinduski początkowo zamierzał zamknąć tylko jedną grupę dyskusyjną. Ponieważ okazało się to technicznie niewykonalne bez pomocy Yahoo! (przedstawiciele firmy nie zgodzili się na wsparcie hinduskiego rządu w tym przedsięwzięciu), władze zablokowały korzystanie z wszystkich grup.

Internauci nie pozostali bierni. Strony internetowe władz hinduskich odwiedziły w ostatnim czasie tysiące użytkowników. Każdy wysyłał e-maila lub pozostawiał na forum rządowym informację o zniesieniu zakazu korzystania z grup Yahoo!

Internauci przypominali rządowi, że Internet jest wolnym medium i władze nie mają prawa go w tak drastyczny sposób cenzurować.

Wcześniejsze informacje o konflikcie:

http://www.internetstandard.pl/news/59388.html