Helix Ventures inwestuje w mSejf

Helix Ventures Partners FIZ podpisał pierwszą umowę inwestycyjną.

Fundusz Helix Ventures Partners FIZ, zarządzany wspólnie przez MCI Management SA i Helix Ventures Sp. z o.o. realizuje swoje pierwsze inwestycje. Umowa, wynegocjowana w 2009 r. została podpisana w styczniu 2010 r.

Kwota inwestycji wynosi ok. 1 mln zł i przeznaczona została na projekt mSejf.

"Od momentu rozpoczęcia działalności pod koniec maja 2009 r., przeanalizowaliśmy ponad sto potencjalnych projektów, z których wybraliśmy dwa, według nas najbardziej obiecujące, zarówno pod względem technologicznym, jak i wyróżniających się modeli biznesowych. Jednym z nich jest mSejf. Istotnym elementem całego procesu była rekrutacja liderów projektów, którzy w dużej mierze stanowią o sukcesie danej inwestycji. Do zarządzania projektem udało się pozyskać doświadczonego przedsiębiorcę, pana Rafała Pluteckiego.“ - powiedziała Małgorzata Walczak, zarządzająca Funduszem HVP FIZ.

Helix Ventures inwestuje w mSejf

mSejf to usługa Software as a Service, umożliwiająca backup (utworzenie kopii bezpieczeństwa) danych online oraz ich odzyskiwanie w przypadku utraty (awaria, zniszczenie, kradzież komputera). Usługa skierowana jest zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i do firm, które nie posiadają infrastruktury do przechowywania danych lub zatrudniają pracowników mobilnych. Umowa została podpisana z Grupą XSolve.

"Zgodnie z planami w końcówce 2009 r. udało się nam zrealizować inwestycję, która wpisuje się we wcześniej zapowiadaną strategię funduszu HVP FIZ. Projekt mSejf zasługuje na miano innowacyjnego i jest nakierowany na rynek polski i europejski. W roku 2010 zamierzamy kontynuować realizację naszej strategii i koncentrować się na inwestowaniu w innowacyjne projekty o zasięgu regionalnym i globalnym." - powiedział Dariusz Wiatr, prezes zarządu i właściciel Helix Ventures sp. z o.o.

W 2010 r. Fundusz zamierza zrealizować cztery dodatkowe inwestycje i nie wyklucza większych zaangażowań kapitałowych niż 2,0 mln złotych w jeden projekt.