Helikopter sterowany iPhonem

AR.Drone to helikopter-zabawka, który można sterować za pośrednictwem iPhone’a lub iPod toucha. W sterowaniu urządzeniem wykorzystano mechanizm żyroskopowy.

Z myślą o właścicielach iPhone’ów i iPod touchów zbudowano helikopter sterowany właśnie za pomocą tych urządzeń. Łączność z AR.Drone odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi, a do sterowania urządzeniem wykorzystano mechanizm żyroskopowy, obecny zarówno w telefonie, jak i w helikopterze.

AR.Drone to gadżet naszpikowany techniką. Wyposażono go w dwie kamery umożliwiające nagrywanie filmów, jak też wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 640 x 480 pikseli, ultradźwiękowy miernik wysokości czy WiFi. W środku producent umieścił komputer z procesorem ARM9, 128 MB RAM-u i portem USB. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

Zabawkę wyposażono w cztery wirniki. Można na nią nałożyć osłonę zabezpieczającą ruchome części. Bateria wystarcza na 15 minut lotu. Do AR.Drone'a producent dołącza dwie gry. Niestety, nie jest znana cena, ani termin pojawienia się helikoptera w sklepach.

AR.Drone'a zaprezentowano na targach Consumer Eletronic Show w Las Vegas.

Więcej informacji na stronie Parrot AR.Drone

>wideo