Haxon zainwestuje w serwisy tematyczne

Z początkiem października, Haxon SA (zmierzający na parkiet giełdowy NewConnect właściciel porównywarki cen 9sekund.pl) oraz firma Egelados Entertainment zawiązały współpracę kapitałową w zakresie wspólnej inwestycji w WebStars.pl.

WebStars.pl jest zbiorem serwisów internetowych z zakresu społeczności internetowej w której znajduje się Dwooje.pl - serwis randkowy dla osób powyżej 40 roku życia, tematyczne serwisy plotkarskie Plootki.pl, Spoort.pl, Poolityk.pl oraz wspomniany WebStars.pl grupujący wszelkie najważniejsze zagadnienia z powyższych serwisów.

Całość przedsięwzięć będzie zarządzana przez Spółkę WebStars.pl Sp. z o.o., w której za działalność operacyjna będzie odpowiadał Egelados posiadający 50% udziałów. Haxon SA posiadający w spółce kolejne 50% udziałów wspomoże ze swojej strony rozwój WebStars.pl względem działań związanych z wdrażaniem usług e-commerce na poczet wszystkich serwisów w Spółce.

Serwisy WebStars.pl należał do firmy prywatnej i przejecie ich przez Egelados zbieglo sie w tym samym czasie z dolaczeniem przez Haxon SA do inwestycji. Jak powiedział nam Andrzej Zajac, Prezes Zarzadu Haxon SA - "Egelados ma doświadczenie w tworzeniu serwisow rozrywkowych / społecznościowych, stad z jego strony to rozwoj grupy serwisow ... z naszej zaś ... to inwestycja kapitałowa, jak rownież wsparcie od strony e-commerce dla 9sekund.pl i jednoczesnie zyskiwanie użytkownikow dla uslug zwiazanych z porownywarką cen. Naszym celem jest zatem wsparcie tychże projektów od strony e-commerce."

Obecnie przygotowywana jest nowa wizualizacja serwisów, które to maja opierać swoje działania wedle głównych zapotrzebowań ich grupy docelowej w sferach rozrywkowych. Pierwszym serwisem w nowej wizualizacji będzie WebStars.pl, który ukaże się z początkiem listopada br.

Haxon zainwestuje w serwisy tematyczne

Webstars.pl

Funkcjonalność WebStars.pl będzie opierała się o szereg opcji dodatkowych dostępnych w serwisie jak choćby: chat, wbudowany komunikator tekstowy, galerie multimedialne, strefa promocyjna autorów plotek, ratingi i szereg innych.

Docelowo wszystkie serwisy będą również połączone z kanałem radiowym, dającym możliwość interakcji społeczności w audycjach radiowych na żywo.

Do firmy Haxon (dawniej 9sekund Sp. z o.o.) należą takie serwisy jak m.in. www.9sekund.pl, www.Viglo.pl czy www.RajOpon.pl. Inwestycja w WebStars.pl to kolejny krok Hakson na rynku internetowym w ciągu ostatnich dni. Pod koniec września firma przedstawiła plan objęcia udziałów większościowych w dwóch sklepach internetowych - Mobilworld.pl i OtoMedia.pl. Inwestycja ma być sfinansowana ze środków, jakie Haxon pozyska z debiutu na NewConnect.