Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Haster - nowy, uciążliwy robak

Symantec ostrzega przed nowym robakiem pocztowym, infekującym systemy z rodziny Windows. Haster rozprzestrzenia się w postaci załącznika do e-maila zatytułowanego "Windows Back ups" - po zainfekowaniu komputera "szkodnik" masowo rozsyła swoje kopie i wyłącza komputer.

Robak zwykle ukrywa się w pliku o nazwie bkupinstall.vbs, który załączony jest do wiadomości e-mail zatytułowanej "Windows Back ups". Treść e-maila sugeruje, że załączony plik jest ważnym uaktualnieniem dla systemu Windows i że jego niezainstalowanie spowoduje utratę danych.

Po uruchomieniu załącznika, Haster tworzy folder C:\WINDOWS\system\Back ups i w kilku egzemplarzach kopiuje się na dysk (będą to pliki o nazwach bkupinstall.vbs, 3-01-05.bkup.vbs oraz 4-01-05.bkup.vbs. Później robak modyfikuje Rejestr - tak, by pliki te uruchamiane były przy każdym starcie systemu Windows.

Kolejny etap działania Hastera to masowe rozsyłanie swoich kopii do wszystkich osób, których adresy zgromadzone są w książce adresowej programu Microsoft Outlook. Na koniec robak wyłącza komputer.

Aby usunąć "szkodnika", należy sprawdzić system przy pomocy uaktualnionego programu antywirusowego i skasować wszystkie wykryte przez aplikację kopie Hastera.