Handspring jak komórka

Producent komputerów naręcznych podpisuje na całym świecie umowy z operatorami komórkowymi na sprzedaż urządzeń Treo, palmtopa wyposażonego w moduł GSM, posługując się modelem współpracy jaki stosują producenci klasycznych przenośnych aparatów telefonicznych.

Handspring zapowiada podpisanie umowy z należącym do BT operatorem mm02, na mocy której będzie on sprzedawał przenośne urządzenia łączące funkcje palmtopów i telefonów komórkowych. Sprzedaż będzie prowadzona na rynku brytyjskim, holenderskim, niemieckim i irlandzkim. Handspring zapowiada ponadto podpisanie umowy dystrybucyjnej ze szwedzkim dystrybutorem sprzętu moblinego APE Telecom. Rozpocznie on sprzedaż Handspringów z modułem GSM (Treo) w lutym.

Na rynku północnoamerykańskim producent ma podpisane podobne umowy z Cingular Wireless i VoiceStream Wireless, które sprzedają wersje z czarnobiałym wyświetlaczem za 399 USD, a z kolorowym – za 599 USD. Są to ceny, które podobnie jak w przypadku sprzedaży przez operatorów przenośnych aparatów telefonicznych, są niższa od ceny rynkowej urządzenia i obowiązują tylko w przypadku wykupienia abonentu usług operatorów.

Według przedstawicieli Handspringa, umowy z operatorami komórkowymi na całym świecie będą miały kluczowe znaczenie dla powodzenia rynkowego Treo.