Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Handelsblatt i Money.pl nie chcą dziennika

Jak nas zapawnia zastępca redaktora naczelnego Money.pl, Bartosz Chochołowski, informacje o przejściu Tomasz Wróblewskiego, redaktora naczelnego Newsweek Polska do nowego dziennika ekonomicznego tworzonego przez Handelsblatt i Money.pl są fałszywe, bo żadnego dziennika nie będzie...

- Zarówno Handelsblatt, nasz udziałowiec, jak i zarząd Money.pl, nie mają w planie wydawania dziennika - skomentował dla nas Bartosz Chochołowski, zastępca redaktora naczelnego Money.pl. Dodał też - Z Panem Wróblewskim nie prowadzimy rozmów.

Informacja o planach stworzenia nowego dziennika ekonomicznego przez Handelsblatt pojawiła się na blogu Media Cafe.

Według "Rzeczpospolitej" Tomasz Wróblewski chce odejść z wydawnictwa Axel Springer Polska by stworzyć nowy dziennik, prawdopodobnie w wydawnictwie Polskapresse.

Niemiecka Grupa Wydawnicza Handelsblatt została głównym udziałowcem portalu finansowego Money.pl w czerwcu br., przejmując 70% udziałów w spółce Money.pl. Tomasz Bonek w wywiadzie dla Internet Standard w odpowiedzi na pytanie o plany stworzenia nowego tytułu prasowego odpowiedział wówczas - Nie ma takich planów. Money.pl jest specjalistą w internecie i to jest nasz core bussines.

Verlagsgruppe Handelsblatt jest przedsiębiorstwem należącym do Grupy Wydawniczej Holtzbrinck operującej w 80 krajach na świecie. Grupa Holtzbrinck jest właścicielem największych wydawnictw branżowych oraz wielu tytułów prasowych, głównie o tematyce biznesowej. W Niemczech wydaje m.in. dziennik gospodarczy Handelsblatt, magazyn ekonomiczny Wirtschafts Woche oraz tygodnik Die Zeit.

Więcej: Money.pl ma nowego głównego udziałowca