Hakia dostała zastrzyk finansowy

Wyszukiwarka Hakia otrzymała zastrzyk finansowy w wysokości 5 mln USD od szkockiego funduszu Noble Grossart Investments.

- Dzięki inwestycji Noble Grossart Investments uzyskaliśmy wsparcie dla naszej technologii i zespołu. Ponadto, dzięki doradztwu Sir Angusa Grossarta, otrzymaliśmy wsparcie wykraczające daleko poza zakres tej inwestycji - powiedział Dr Riza Berkan, założyciel i dyrektor generalny spółki Hakia.

Noble Grossart Investments jest częścią Noble Grossart Limited. Zajmuje się inwestowaniem i doradztwem strategicznym. Noble Grossart Limited to szkocki bank handlowy założony w 1969. Firma ma swoje siedziby w Edynburgu i Londynie.

Hakia jest wyszukiwarką, która opiera się na języku naturalnym. W założeniu, ma rozumieć semantykę wpisywanych zapytań. Pełna wersja Hakii, ma ruszyć na początku przyszłego roku, nie wiadomo czy wierzyć tym zapowiedziom, gdyż Hakia miała już działać w I kwartale 2006.

Poza Noble Grossart Investments inwestorami wyszukiwarki Hakia są: polski fundusz Prokom Investments, turecka firma telekomunikacyjna KVK oraz Alexandra Investment Management.

Hakia ma być oficjalną wyszukiwarką powstającego właśnie serwisu CR Media, Pino.pl.

http://www.hakia.com

Zobacz także:

Prokom współtwórcą konkurenta Google