Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Hakerzy ukradli dane 4,5 miliona osób

Hakerzy włamali się do największego brytyjskiego serwisu poświęconego pracy - Monster.co.uk. Udało im się ukraść poufne dane ponad 4,5 miliona osób. Jest to największa tego typu kradzież w historii Wielkiej Brytanii.

Jak donosi "The Times" hakerzy celowo wybrali koniec miesiąca na dokonanie kradzieży. W okresie kryzysu ekonomicznego na świecie i licznych redukcjach personelu w największych koncernach, portale pracy zyskują na popularności. Według oceny "The Times" w ostatnim czasie liczba zarejestrowanych na Monster.co.uk osób wzrosła kilkukrotnie.

Serwis pracy poinformował dzisiaj o włamaniu i kradzieży danych ponad 4,5 miliona osób. Teraz hakerzy mają unikatowe informacje o nazwiskach, hasłach, numerach telefonów i adresach e-mail. Skradzione dane mogą posłużyć do otwierania fałszywych kont bankowych lub zaciągania kredytów.

Jednak to nie pierwsza próba kradzieży z portalu pracy. W sierpniu 2007 roku serwis monster.com został zaatakowany przez wirus infostealer.monstres, który zaraził ponad 1,6 miliona użytkowników portalu.

Według wstępnych ustaleń wiadomo już, że w kradzieży brał udział rosyjski gang o nazwie "Phreak". Gazeta "The Times" podkreśla, że tak "szerokie i dokładne informacje" na temat jednej osoby mogą kosztować na czarnym rynku nawet do 300 funtów.