Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Haker utarł nosa bankom

Brytyjski haker na oczach telewidzów włamał się do komputera klientki banków internetowych. Takie dane, jak hasło dostępowe czy stan konta, zostały bez trudu ściągnięte z komputera osobistego prezenterki.

Były haker Gary Chapman chciał tylko pokazać, że bankowość internetowa ma jeszcze wiele do zrobienia w dziedzinie ochrony danych. Za pomocą jednego z wielu programów zwanych „trojanami” (pozwalają np. przejrzeć zawartość dysku komputera innego użytkownika, wykorzystując łącze internetowe) bez trudu uzyskał dostęp do kont w bankach Barclays, NatWest, Egg i Lloyds.

Konta należały do prezenterki telewizyjnej, która w swoim programie na antenie BBC chciała pokazać faktyczny stan bezpieczeństwa w bankach. Chapman wysłał „trojana” pocztą elektroniczną. Po otwarciu listu program uruchomił się sam i zaczął wysyłać informacje prosto z klawiatury „ofiary” do komputera hakera.

„Trojany” każdy może bez problemów ściągnąć z Internetu.

Żeby się nimi posługiwać, wcale nie trzeba być doświadczonym informatykiem. Eksperyment w studiu BBC pokazał, że mimo wszelkich form wewnątrzbankowych zabezpieczeń złodziej może łatwo zdobyć łup, włamując się poprzez komputer któregoś z klientów. Natomiast wczoraj brytyjska policja zatrzymała trzech oszustów, którzy wyłudzali kredyty w Internecie, nie stosując nawet takich metod.

Im wystarczyło tylko bombardować internetowy bank mnóstwem wniosków o niewielkie kredyty, które były akceptowane bez sprawdzenia ich nadawców.