Habbo Hotel ma 200 mln użytkowników

Firma Sulake pochwaliła się, że jej gra przeglądarkowa przekroczyła w styczniu 200 mln rejestracji. Habbo Hotel ma więcej aktywnych użytkowników niż World of Warcraft.

Habbo Hotel ma 200 mln użytkowników
Habbo Hotel to wirtualny świat, w którym - w wielkim hotelu - spotykają się ludzie z ponad 150 różnych krajów. Tylko w roku 2010 zapisało się tutaj 42 mln nowych użytkowników.

To niezwykła podróż obserwować jak Habbo Hotel wzrastał przez ostatnie 10 lat. Z małej fińskiej społeczności, aż do serwisu, w którym co miesiąc pojawiają się miliony nowych osób - mówi Timo Soininen, prezes Sulake.

Strona łączy elementy wirtualnych rozmów i gier online. Młodzież w wieku od 13 do 17 lat to około 51 proc. użytkowników Habbo Hotel. Wśród przyczyn wymienić można dużą łatwość nawiązywania kontaktów i podobieństwo gry do Simsów.

Tu także możemy urządzić wirtualny pokój, odwiedzać znajomych i rozwijać swoją wirtualną postać. Habbo Hotel ma miesięcznie 13 mln aktywnych użytkowników. To o milion więcej niż w World of Warcraft - tam jednak użytkownicy płacą za udział w zabawie.

Wirtualny hotel prześcignął już Gaia Online, Second Life i inne v-światy oparte na podobnej formule. Twórcy zapowiadają w roku 2011 sporo nowości, w styczniu umożliwiono m.in. połączenie Habbo z kontem na Facebooku.