Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

HP Polska wolał Windows

Na mocy porozumienia z Microsoftem, Hewlett-Packard wycofuje się ze sprzedaży w Polsce komputerów z serii HP Vectra z systemem Linux. Zamiast tego, HP wprowadzi do sprzedaży PC-ty z Windows XP.

Polskie oddziały obu firm poinformowały o wprowadzeniu na rynek wspólnej oferty - komputerów osobistych z serii HP Vectra z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP. Jednocześnie HP wycofuje się ze sprzedaży komputerów Vectra z systemem operacyjnym Linux. Jak podano w komunikacie, „oferta dotyczy obszaru Polski i jest następstwem wyspecjalizowania oferty HP pod kątem użytkowników korporacyjnych.”

Seria HP Vectra kierowana jest dla zaawansowanych użytkowników w firmach.

W sprzedaży są obecnie modele HP Vectra vl420 i vl800 z procesorami Intel Pentium 4 o częstotliwości do 2GHz. Zestaw vl420 sprzedawano dotychczas z dystrybucją Linux Mandrake 8.0 (W połowie ub. roku HP sprzedawało ponadto w serii BRIO komputery z Mandrake 7.2). Cena zestawu vl420 z Linuksem wynosiła 2849 zł netto.

Według informacji HP, cena takiego samego zestawu z systemem Windows XP ma nie ulec zmianie.