Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gwałtowny wzrost liczby użytkowników Facebooka

W ciągu roku od maja 2006 r. do maja 2007 r. liczba aktywnych użytkowników Facebooka w USA wzrosła o 89%, wynika z badań przeprowadzonych przez comScore.

W porównaniu do maja ubiegłego roku, kiedy liczba unikalnych użytkowników serwisu wynosiła 14,1 milionów, rok później liczba ta wzrosła do 26,6 milionów. Ten skok, zdaniem analityków, jest przede wszystkim związany z decyzją, jaką we wrześniu podjęli właściciele Facebooka. Z zamkniętego serwisu przeznaczonego wyłącznie dla osób mających ważne adresy mailowe z domeną swojego uniwersytetu, szkoły średniej lub firmy, przekształcił się w otwarty dla wszystkich typowy serwis społecznościowy.

Od podjęcia decyzji o otwartej rejestracji, ruch na Facebooku zwiększył się do 14 milionów gości miesięcznie. Średnio poszczególny użytkownik serwisu spędził w maju 2007 r. 186 minut, jest to wzrost o 35% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Poprzedni studencki charakter serwisu zmienił się na bardziej uniwersalny. Z badań wynika, że w ciągu roku przybyło najwięcej użytkowników z kategorii wiekowej 25-34 lata (wzrost o 181%), dalej 12-17 lat (149%), następnie powyżej 35 lat (98%). Najmniejszy przyrost zanotowała grupa wiekowa 18-24 lat, czyli grupa, dla której pierwotnie przeznaczony był Facebook.com.

- Od rozpoczęcia otwartej rejestracji dla wszystkich, serwis został zalany przez internautów z wszystkich grup wiekowych - mówi Jack Flanagan, analityk z comScore Media Metric. - W trakcie dalszego rozwoju serwisu, demograficzny rozkład użytkowników będzie coraz bardziej podobny do ogółu społeczności internetowej - uważa.

W maju 2007 r. Facebook.com podjął kolejną ważna decyzję otwierając się na zewnętrznych usługodawców i deweloperów. Są wśród nich zarówno pojedynczy programiści, jak i duże firmy m.in. Amazon.com Inc., Microsoft Corp, Washington Post.

Źródło: comScore