Grzegorz Wójcik w Allegro

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, od listopada br. Grzegorz Wójcik dołączy do Grupy Allegro.

W sierpniu bieżącego roku Grzegorz Wójcik odszedł z Onetu, gdzie zasiadał w zarządzie spółki. - "W zarządzie spierają się różne koncepcje i dotarliśmy do takiego momentu, gdzie moja koncepcja troszeczkę się różniła od koncepcji prezesa. Podjęliśmy więc decyzję o rozstaniu" - tłumaczył wtedy swoja decyzję o odejściu Grzegorz Wójcik.

Podczas rozmowy w sierpniu ujawnił także, że otrzymał już kilka ofert pracy i to od "dużych partnerów".

Z początkiem listopada Wójcik ma objąć w Grupie Allegro funkcję dyrektora IT i odpowiedzialny będzie za rozwój serwisów od strony technologicznej. Allegro nie potwierdza, ale tez nie zaprzecza tym informacjom.

Grzegorz Wójcik w Allegro

Grzegorz Wójcik

Grzegorz Wójcik zastąpi na stanowisku Christiana Maara, który pełnił obowiązki CIO w QXL Poland od 2007 r. Christiana Maar opuszcza Grupę Allegro.

Jednym z priorytetów poprzednika Grzegorza Wójcika było rozbudowanie funkcjonalności serwisów Grupy Allegro. "Chcemy znacznie poszerzyć działalność na rynku mobilnym i w sektorze płatności internetowych“ - mówił Christian Maar. Z kolei zmiany bezpośrednio dotyczące portalu aukcyjnego miały koncentrować się na nowych funkcjonalnościach, m.in. wprowadzeniu koszyka zakupów, dodatkowych usług dla sprzedawców i modyfikacji systemu naliczania opłat.

Grzegorz Wójcik w Allegro

Christian Maar. Źródło: plnog.pl

Jednocześnie rozwijane były narzędzia bezpośrednio służące biznesowi. Poza systemem analitycznym działającym na nowej hurtowni danych, planowane było również wdrożenie systemu ERP.

Prawdopodobnie przed tymi wyzwaniami stanie teraz Grzegorz Wójcik.

Czy Grzegorz Wójcik posiada doświadczenie w dziedzinie, jaką będzie się zajmował? Przez ok. 2 lata pełnił funkcję prezesa w należącej do Onet.pl spółce DreamLab. Spółka zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi, produkcją oprogramowania oraz zastosowanie multimedialnych technologii w formatach medialnych.