Gry RPG na iPhone

Chociaż iPhone nie jest konsolą, nie dyskwalifikuje go to całkowicie jako platformy do gier. W czeluściach sklepu App Store czają się bowiem liczne, całkiem atrakcyjne gry, które posiadaczom smartfona mogą umilić kilkugodzinną podróż.

Gry RPG na iPhone

iTunes

Dungeon Hunter

Necromancer Rising

Ravensword: The Fallen King

Polecamy:

Do pobrania:

Zabić smoka i uratować piękną księżniczkę (albo na odwrót), a przy okazji ocalić świat przed zagładą - to wszystko stanowi w dużym uogólnieniu esencję gatunku RPG. Programiści gier na iPhone'a nie zapominają o licznej rzeszy miłośników "role-playingu", o czym świadczy obecność w App Store takich tytułów, jak wymienione poniżej.

Przypominamy, że zakupu gier w App Store można dokonać za pośrednictwem programu iTunes.

Dungeon Hunter

Cena: 3,99 euro (jest też dostępna wersja bezpłatna, którą należy traktować jako demo - udostępnia bowiem jedną lokację).

Produkcja studia Gameloft przypomina słynny "hack'n'slash" Blizzarda - Diablo; jest atrakcyjna wizualnie, chociaż nieskomplikowana fabularnie. Większość zadań polega na udaniu się w wyznaczone miejsce i zabiciu przeciwnika. Znalezione (zdobyte) przedmioty można wymieniać na złoto. Gra umożliwia też wybór klasy postaci.

Necromancer Rising

Cena: 3,99 euro (dostępne także bezpłatne wydanie "Lite").

Tytuł można opisać jako zbliżony do serii pecetowej "The Elder Scrolls", tyle że większy nacisk położono w nim na eksplorację losowo generowanych lochów. Gra oferuje m.in. 16 rodzajów wyposażenia bohatera oraz system tworzenia przedmiotów.

The Quest

Cena: 2,39 euro

W The Quest, podobnie jak Necromancer Rising, świat obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Pod względem graficznym obie produkcje zdecydowanie się różnią - Quest przypomina pod tym względem komputerowe RPG-i z połowy lat 90. XX w. Fabuła gry może zapewnić nawet 50 godzin rozgrywki, a po jej zakończeniu - jeśli nie odczuwamy ochoty przechodzenia jej ponownie postacią innej rasy - możemy skorzystać z rozszerzeń, np. wydanego niedawno "Island of Ice and Fire".

Ravensword: The Fallen King

Cena: 3,99 euro

Patrząc na screeny z gry dostępne w App Store na myśl nasuwają się skojarzenia z "World of Warcraft" czy wspomnianym już "The Elder Scrolls". Użytkownicy, którzy mieli już okazję zagrać w "Ravensword", doceniają jej oprawę graficzną, choć niekiedy narzekają na pewne niedostatki (np. na to, że przyciski kontrolne na ekranie zajmują zbyt dużo miejsca). Gra oferuje sporo ukrytych lokacji oraz ciekawe dodatki, takie jak możliwość jazdy konno.

Across Age

Cena: 5,49 euro

Gracz kieruje poczynaniami dwójki bohaterów - czarodziejki Ceski i rycerza Alesa. Fabuła nie polega wyłącznie na zatłuczeniu kolejnych przeciwników na śmierć, by awansować o poziom i kompletować kolejne zadania - czasem trzeba rozwiązać logiczną łamigłówkę, aby móc kontynuować przygodę.

To oczywiście tylko niektóre z propozycji z gatunku RPG w App Store. Na żądnych przygód posiadaczy iPhone'a czy iPoda touch czekają też m.in. Final Fantasy I i II, Sword of Fargoal czy Inotia 2: A Wanderer of Luone.