Gry MMO świetnymi symulatorami biznesowymi?

Użytkownicy wirtualnego świata nie boją się ryzyka?

Cóż, życie w przykładowym World of Warcraft toczy się znacznie szybciej. Mając zespół pięciu osób, które poznały się zaledwie chwilę wcześniej, trzeba natychmiast zdecydować kto będzie nimi przewodził i obmyślał strategię. W grach jest bardzo dużo okazji do podejmowania szybkich decyzji.

Istotną rolę odgrywa również planowanie. W biznesie nikt nie przejdzie do Kroku 2 o ile nie będzie pewien, że Krok 5 się uda. W grze standardową strategią jest "Ok możemy spróbować, może się uda". Później następuje wielkie BOOM po czym zawsze można spróbować ten sam krok inaczej. Ma to swoją wartość. W grach wiele małych porażek składa się na szybki sukces całościowy. W biznesie przede wszystkim panuje ostrożność aby do żadnej porażki nie dopuścić.

Proszę w takim razie opowiedzieć o różnicach w uczciwości

W grze istnieją jasne dla wszystkich sygnały dotyczące roli danej osoby i doświadczenia, jakie posiada. Wręcz przeciwnie do prawdziwego życia, nie da się tam łatwo oszukiwać. W grze nie można powiedzieć, że ma się 50 poziom postaci, kiedy tak naprawdę ma się 40. W pracy, tego typu oszustwo mogłoby przejść. Dlatego też ludzie lubią owe gry. Nie chodzi w nich o to kogo znasz i jak dobrze wypadasz w rozmowach na korytarzu. Chodzi o poziom i ekwipunek jaki zebrałeś.