Grupa o2 z kolejnym serwisem Questions & Answers

Ekspert.pl to kolejny projekt wzbogacający portfel serwisów Grupy o2. Wykorzystano w nim sprawdzony w innych serwisach Spółki mechanizm pytań i odpowiedzi.

"Każdy zna się na czymś zna. Jakim Ty jesteś ekspertem?" - tym hasłem wita nowy serwis z portfolio Grupy o2.pl -http://Ekspert.pl . To platforma Q&A (pytania i odpowiedzi), która w zamyśle zbierać będzie w jednym miejscu społeczność pomocnych ekspertów skupionych na "praktycznych" zagadnieniach.

Konstrukcja serwisu i stawiane przed nimi cele są czytelne, a mechanizmy zostały wypróbowane w projektach Samosia.pl, PrawoSOS.pl, Planowo.pl, DobraMama.pl/DobryTata.pl, forum HotMoney.pl oraz Kowbojki.pl. Gałąź serwisów Q&A w ostatnich 2 latach jest jednym z liderów wzrostu w ramach portfela serwisów Grupy o2 - zapewniają przedstawiciele Spółki.

Dla "ekspertów" oraz internautów szukających rozwiązania swego problemu stworzono kilka zakładek: Jak to naprawić? Recenzja produktu; Ile to kosztuje? oraz Zadaj pytanie. Wszystkie porady grupowane są również w tematycznych działach oraz możliwe do wyszukania za pomocą słów kluczowych.

Ekspert.pl jest przykładem pragmatycznego podejścia do społeczności. Proste przy pierwszym kontakcie narzędzia, które użytkownikom zaawansowanym oferują dodatkowy zestaw funkcjonalności. - mówi Michał Brański, członek zarządu Grupa o2. Na koniec 2010 roku spodziewamy się ok. 1 mln RU zasięgu.

Źródło: Grupa o2