Grupa O2 na sprzedaż?

Czy jeden z pięciu największych polskich portali już wkrótce zmieni właściciela? - zastanawia się DGP.

Grupa O2 na sprzedaż?
Właściciele i założyciele internetowej Grupy O2 - Michał Brański, Jacek Świderski i Krzysztof Sierota - przestali być bezpośrednimi udziałowcami spółki - informuje DGP.

Jak wynika z dokumentów znajdujących się w KRS, właścicielami zostały trzy cypryjskie spółki: Bridge20 Enterprises Limited, Jadhave Holdings Limited oraz Borgosia Investments Limited. Każda z nich objęła po 420 udziałów, wartych 117,4 tys. zł (po równo w każdej ze spółek).

Michał Brański, Jacek Świderski i Krzysztof Sierota pozostali w zarządzie spółki.

Co prawda założyciele o2.pl nie potwierdzają informacji o sprzedaży, ale nie wykluczają też takiego scenariusza.

Jacek Świderski, członek zarządu Grupy O2, tłumaczy "DGP", że to posunięcie ma ułatwić reinwestowanie pieniędzy pomiędzy spółkami z portfela Sailfund, funduszu inwestycyjnego należącego do założycieli O2.pl.

O2.pl to piąty pod względem wielkości portal na polskim rynku. Założony w 1999 roku przez trzech studentów SGH biznes na miesiąc zdołał nawet prześcignąć pod względem liczby użytkowników Interię, której właścicielem jest holding Bauer.

Grupa o2 jest też jedynym portalem, który nie należy do żadnego dużego koncernu. Gazeta.pl to dziecko Agory, Wirtualna Polska wchodzi w skład Grupy TP, Onet należy do TVN, a wspomniana Interia do Grupy Bauer.

Jakie są szanse, że O2 się sprzeda - Minęły już czasy, gdy na rynku internetowym panowało prawo wielkich liczb, a spółki były sprzedawane po zawyżonych cenach. Na takiej dobrej passie skorzystała np. Interia - komentuje przedstawiciel branży proszący o anonimowość. - O2 może chcieć się sprzedać, ale równie dobrze może chodzić tu o wyciągnięcie lepszej marży, dzięki działalności w cypryjskim raju podatkowym.

Aktualizacja: 09 czerwca 2010 12:33

Dodałem komentarz przedstawiciela branży.