Grupa Nokaut chce przejąć konkurentów za pieniądze inwestorów

Spółka zajmująca się działalnością na rynku e-commerce, rozpoczyna ofertę publiczną. Środki pozyskane z emisji chce przeznaczyć na wykupienie serwisów Skąpiec.pl oraz Opineo.pl. Przejęcie serwisów oraz rozbudowa spółki ma pozwolić w przyszłości stawić czoła jej konkurentowi - Grupie Allegro.

Grupa Nokaut właściciel jednej z największych w Polsce porównywarek cenowych zdecydowała się wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, w celu przejęcia dotychczasowego konkurenta, porównywarki Skąpiec.pl oraz serwisu Opineo.pl. Liderem wśród porównywarek cenowych nadal pozostaje Ceneo.pl należące do grupy Allegro.

Spółka nie tylko planuje przejęcie kolejnych serwisów, ale również chce wprowadzić własny system płatności i rozbudować aplikacje mobilne. Za przejęcie serwisów Nokaut zapłaci 12 -15 mln w gotówce, jest to około 1/3 całkowitej sumy transakcji, reszta płatna będzie w akcjach. Po upublicznieniu Grupa Nokaut będzie jedynym polskim operatorem internetowych porównywarek cen na GPW.

Grupa Nokaut zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych na początku 2012 roku. W związku z tym opublikowała prospekt emisyjny w którym oferuje 2,5 mln akcji, w tym 1,7 mln akcji nowej emisji serii C oraz 899 tys. akcji istniejących serii A. Firma oferuje 80 proc. akcji inwestorom instytucjonalnym, natomiast pozostała część przypadnie inwestorom indywidualnym. Od 6 do 8 grudnia będzie przyjmowała zapisy od drobnych inwestorów.