Grupa Allegro przejmuje Agito.pl

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie sklepu internetowego Agito.pl przez Grupę Allegro. Dzięki inwestycji sklep zamierza zwiększyć ilość produktów dostępnych w takich kategoriach jak dziecko i turystyka.

Zwiększone portfolio produktów to nie jedyne zmiany, które zapowiada serwis Agito.pl. Zmniejszeniu mają ulec zarówno ceny jak i czas dostawy towarów. Planowana jest także współpraca z systemem płatności PayU. Poprawieniu ma ulec ergonomia sklepu, wprowadzony zostanie również system polecania produktów innym użytkownikom. Wszystkie wymienione zmiany mają zostać wprowadzone w ciągu najbliższych miesięcy.

Sklep internetowy Agito.pl powstał w 2002 roku. W tej chwili sklep oferuje ponad 50 tysięcy produktów w dziesięciu działach (między innymi gry, dziecko, ogród i tuyrystyka). Decyzja o sprzedaży 90 proc. akcji Grupie Allegro zapadła w grudniu 2011 roku i od tamtego czasu czekała na akceptacje ze strony UOKiK.

Grupa Allegro jest jedną z wiodących marek w polskim Internecie. W tej chwili w swoim portfolio posiada zarówno serwisy polskojęzyczne, jak i zagraniczne (obecne głównie w Europie Środkowo-wschodniej). W czerwcu 2009 roku Grupa Allegro przejęła portal Bankier.pl, tym samym wycofując go z giełdy.