Grudniowy ranking serwisów tematycznych

Przedstawiamy najnowszy ranking serwisów tematycznych Megapanel PBI/Gemius za ostatni miesiąc ubiegłego roku . Najważniejsze zmiany to awans serwisów Interia.pl w kilku kategoriach - m. in. "Informacje, Publicystyka, Media", "Sport" i "Nowe Technologie". Mamy też nowego lidera w rankingu "Społeczności", czyli serwis Nasza-Klasa.pl. Na pierwsze miejsce rankingu w kategorii "Styl życia" powróciły serwisy portalu o2.pl.

Przypominamy, że Internet Standard zajmuje się jedynie publikacją wyników. Za przyporządkowanie witryny do jednej z dwunastu kategorii tematycznych odpowiada Rada Badania PBI.

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Największa zmiana w grudniu to awans na trzecią pozycję serwisów informacyjnych portalu Interia.pl. W ciągu miesiąca krakowski portal zyskał w tej kategorii 2,75 pkt proc. zasięgu, z kolei Gazeta.pl straciła 2,83 pkt. proc i spadła na czwartą pozycję. Takie przetasowanie nie jest zaskakująca - w grudniu w ramach portalu Interia.pl znalazły się witryny Grupy RMF FM, choć zapewne nie jest to jedyna przyczyna wzrostów.

Na 15 miejsce trafił serwis dziennikarstwa obywatelskiego iThink.pl, będący częścią portalu Pino.pl.

Grudniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Kultura i Rozrywka

Pierwsza piątka wygląda tak samo jak w poprzednim miesiącu, z drobnymi zmianami zasięgów. Na szóstym miejscu znalazł się serwis gry.pl. Należący do Spill Group serwis zyskał w ciągu miesiąca ponad 4 pkt proc. zasięgu.

Jedenaste miejsce należy do opisywanego przez nas ostatnio serwisu PoSzkole.pl

Grudniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Motoryzacja

Onet.pl cieszył się drugim miejscem w tej kategorii przez miesiąc. W grudniu na drugim miejscu ponownie znalazły się serwisy motoryzacyjne Interia.pl.

Grudniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

Układ sił w pierwszej trójce taki sam jak miesiąc wcześniej. Serwisy biznesowe Interia.pl trafiły na czwarte miejsce i nieznacznie wyprzedziły pod względem zasięgu serwisy biznesowe wortalu Bankier.pl.

Grudniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Portal Gazeta.pl umacnia tutaj swoją pozycję, w grudniu zwiększył przewagę w stosunku do serwisów Grupy Murator do 1,18 pkt proc, z 0,98 pkt. proc. jakie miał w listopadzie.

Kilka serwisów z tej kategorii tematycznej obejmuje, bądź planuje objąć, nowa sieć reklamowa Cormedia założonej przez byłych pracowników IDMnet.

Grudniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Edukacja

Onet.pl prześcignął w tej kategorii serwis Sciaga.pl, lecz serwisy idą w łeb w łeb, i mają bardzo zbliżony zasięg. Niedoścignionym konkurentem w tej kategorii pozostaje Wikipedia.

Grudniowy ranking serwisów tematycznych