Grudniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Onet i Google idą łeb w łeb pod względem liczby użytkowników. Pomimo pojawiających się wcześniej spekulacji, wyszukiwarce nie udało się jeszcze przebić zasięgu portalu. W pierwszej dziesiątce niewielkie zmiany - jedynie witryna Orange wdrapała się na pozycję wyższą o jedno oczko.

Grudniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce
Do stałej czołówki top witryn polskiego internetu jesteśmy już mocno przywyczajeni. Palma pierwszeństwa wciąż należy do Onetu - zasięg portalu w grudniu utrzymał się na poziomie 76%. Dystans Google jednak wciąż się zmniejsza. Dwa miesiące temu witryny dzieliły, pod względem zasięgu, jedynie 2 punkty procentowe.

Pierwsza dziesiątka megapanelu nie przynosi w grudniu wielkich zmian. Raczej umacnia status quo. Może poza witryną operatora telefonii komórkowej Orange, który z 10 miejsca w listopadzie znalazł się na 9. Widać, że silna promocja, przynosi owoce. Zobaczymy na jak długo.

Pierwszą dzisiątkę zamyka Wikipedia z zasięgiem na poziomie 25%. Dopiero druga dzisiątka przynosi ciekawe zmiany, a właściwie zmianę. W grudniu obserwujemy duży skok witryny Ilove.pl z miejsca 18 na 13. Na 19 miejscu znalazło się wydawnictwo IDG.pl. Dwudziestkę zamyka Gery.pl.

Odsłony

Pod względem zasięgów na prowadzeniu - Onet. Niewielka różnica dzieli Allegro od portalu. W grudniu serwis aukcyjny wygenerował ponad 1,9 mld odsłon. Na trzecim miejscu uplasowała się Wirtualna Polska, za nią Google, które pracuje na swój pierwszy miliard w Polsce.

Jeżeli chodzi o top polskie portale, użytkownik spędzał średnio: 5,5 godziny na Onecie, 4 godziny na WP.pl, 2,5 - na Interii, 3,3 - na o2.pl i 1,1 - na Gazeta.pl.

Dość długo użytkownicy pozostali na witrynie Eplus.pl - średnio prawie 7 godzin miesięcznie.

Stabilizacja w komunikatorach

W rankingu komunikatorów niewielkie zmiany w grudniu. Na pierwszym miejscu z dużym wyprzedzeniem Gadu Gadu - 4,3 mln użytkowników. Tlen posiadał 680 tys. real users, a tworzony przez Wirtualną Polskę Spik - 85 tys. Reszta komunikatorów wciąż poza badaniem.

Co ciekawe, średni czas na użytkownika jest w grudniu najdłuższy wśród korzystających z rozwiązania Wp.pl. Na Spiku spędzaliśmy w grudniu ok. 10,5 godziny, podczas gdy na Tlenie - 4 godz. 20 minut.

W tabeli zaprezentowane zostały jedynie aplikacje korzystające z audytu site-centric.

Zobacz też Wyniki listopadowe megapanelu

Rok standardu badań internetu - relacja z konferencji

Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem o metodologii badania Megapanel PBI/Gemius.