Grudniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowszy ranking witryn ze względu na zasięg, liczbę odsłon i czas oraz ranking komunikatorów. Wszystkie dane pochodzącą z badania Megapanel PBI/Gemius, fala grudzień 2006 r. Ciekawostką tego zestawienia jest obecność w pierwszej dwudzieste sklepu internetowego Merlin.pl - serwis przeprowadzał w grudniu kampanię reklamową, był to również wzmożony okres zakupów online.

Serwis YouTube wypadł z pierwszej dziesiątki witryn. W grudniu miał o 400 tys. mniej użytkowników (real users) niż w listopadzie. Do pierwszej dwudziestki jak bumeragn powrócił serwis Osemka.pl, który w grudniu odwiedziło 2,35 mln internautów. EBay.pl, który pojawił się w listopadowej fali badania na 18 miejscu, zniknął z grudniowego rankingu.

Witryna Dziennik.pl znalazła się na 181 pozycji, więcej w aktualizacji do tekstu "Zamieszanie wokół Dziennik.pl".

Pod względem liczby odsłon pierwsza szóstka witryn identyczna jak w listopadzie. Na siódme miejsce awansował serwis fotka.pl, który miał 615 mln odsłon, w stosunku do 374 mln w listopadzie 2006 r.

O jedno oczko w górę awansował serwis Fotka.pl, który zajął miejsce portalu Gazeta.pl.

W rankingu komunikatorów właściwie bez zmian. W stosunku do listopada Gadu-Gadu zyskało 53 tys. użytkowników, a Tlen.pl 56 tys. Natomiast Skype stracił 75 tys. użytkowników (real users).

Grudniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Patrz także:

Listopadowe wyniki Megapanelu