Groupon przejmuje firmę Pelago

Groupon, gigant rynku zakupów grupowych przejmuję Pelago. Amerykańska firma jest właścicielem serwisu Whrrl.com, portalu społecznościowego na którym internauci mogą oceniać jakość restauracji, hoteli a nawet lotnisk. Wskutek przejęcia przez Groupona, portal wkrótce zakończy działalność.

Pelago to firma utworzona w 2006 roku przez Jeffa Holdena i Darrena Vengroffa - byłych pracowników Amazona. Posiada ona Whrrl.com, serwis pozwalający znaleźć i oceniać miejsca. W związku z przejęciem Whrrl.com zakończy swoją działalność z dniem 30 kwietnia. Pelago jest także autorem silnika Anti-search. Jest to opcja od niedawna znana z Groupona, który wprowadził dwie funkcję I'm bored" (nudzę się) oraz "I'm hungry"(jestem głodny), po wybraniu jednej z nich portal sugeruje użytkownikowi rozwiązanie jego aktualnego problemu.

Na oficjalnym blogu, założyciel Groupona Andrew Mason napisał: "Zawsze lubiliśmy Jeffa Holdena i portal Whrrl.com. Jeffowi przyświecała podobna idea jaka towarzyszyła nam podczas zakładania Groupona".

Do sprawy odniósł się także sam Holden: "Wiele osób za dziwne uważa fakt naszego połączenia z Grouponem. Jestem odmiennego zdania. Wiele osób kojarzy Groupona, tylko jako serwis gdzie codziennie zamieszczane są okazyjne oferty. Nie patrzą jednak na to, że wizja firmy daleko wykracza poza ten obszar".

Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Teraz pozostaje nam poczekać na to, jak Groupon spożytkuje ten zakup.