Grono - odrębny serwis "fotkowy" oraz ulepszone aplikacje mobilne

Grono.net uruchomiło w oddzielny serwis Topgit.pl, gdzie bez rejestracji przeglądać można popularne zdjęcia oraz głosować na najciekawsze propozycje i je komentować. Dodatkowo od tygodnia wszyscy Gronowicze mogą tworzyć własne aplikacje mobilne.

Grono.net uruchomiło osobny serwis ze zdjęciami, a także udoskonaliło aplikacje mobilne.

http://TopGit.pl to nazwa serwisu wydzielona z Grona, gdzie można przeglądać popularne zdjęcia i filmiki, głosować ("gitować") na najciekawsze propozycje, komentować oraz zamieszczać nowe. Projekt powstał na bazie "Top Git", czyli systemu głosowania na najciekawsze fotografie zamieszczane na portalu, który funkcjonował w ramach Grona od sierpnia 2008 roku. Topgit.pl działa się na tych serwerach co Grono.net.

Zdjęcia i filmy zgromadzone na Gronie pogrupowaliśmy w cztery kategorie, by ułatwić nawigowanie po stronie. Chcąc skorzystać z "Topgitów" nie trzeba się już logować portalu głównym - tłumaczy Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net. Na nowej stronie można także przeglądać nowe zdjęcia, które na przykład mają dopiero trzy gity (głosy), czyli nie weszły jeszcze na top. Taki system daje szansę mniej popularnym zdjęciom na wypromowanie. Ta funkcjonalność niedostępna jest dla użytkowników głównego serwisu.

Grono.net udoskonaliło również swoją wersję mobilną. Od tygodnia każdy zarejestrowany user może stworzyć i zgłosić nowy projekt aplikacji. Jeśli propozycja pomyślnie przejdzie testy wszyscy użytkownicy gronowej społeczności będą mogli z niej skorzystać. Lista aplikacji mobilnych dostępna jest pod adresemhttp://m.grono.net/dev/app/list/ .

Aplikacje mobilne są usługami w pełni darmowymi, a zasada ich tworzenia jest taka sama jak tych "webowych". Przesłane propozycje muszą spełniać jedynie dwa wymogi formalne, są to: zgodność z regulaminem przygotowanym przez Grono oraz z API naszego serwisu. Dzięki ulepszonej wersji mobilnej portalu, wkrótce Gronowicze będą także informowani o pojawieniu się znajomych w ich okolicy - komentuje Wojtek Sobczuk.

Szczegóły dotyczące tworzenia nowych aplikacji dostępne są pod adresem http://grono.net/reklama/app .

Źródło: Grono