Grono: coraz więcej aplikacji

O kilkadziesiąt nowych aplikacji wzbogacił się serwis społecznościowy Grono.net odkąd w czerwcu 2009 r. otwarto platformę aplikacyną projektu.

Cztery miesiące temu uruchomiono nowy projekt, w ramach którego portal społecznościowyhttp://Grono.net udostępnił swoją platformę aplikacyjną dla zewnętrznych użytkowników i deweloperów. Propozycje, które znajdą się na liście aplikacyjnej muszą być zgodne z API i regulaminem Grona.

Do tej pory na portalu, oprócz siedmiu propozycji przygotowanych przez administratorów serwisu, dostępnych jest dwadzieścia jeden aplikacji stworzonych przez użytkowników. Niedługo dział aplikacji Grona zasili kolejnych pięć nowości, które obecnie są w ostatnim etapie przygotowań.

Wśród aplikacji stworzonych przez administratorów Grona największą popularnością cieszą się Gry, które tylko w pierwszym tygodniu funkcjonowania skupiły ponad 100 tysięcy użytkowników, a także Randki i Prezenty, umożliwiające przesyłanie podarunków dla znajomych.

Lista aplikacji użytkowników liczy ponad 20 różnych propozycji. Twórcy kolejnych nanoszą ostatnie poprawki i już wkrótce będzie można z nich korzystać. Wśród propozycji dodanych przez zewnętrznych deweloperów jedną z najfajniejszych jest Puszka Pandory - co godzinę użytkownicy odnajdują w niej różnorodne przedmioty dodane przez innych Gronowiczów. Dużą popularnością cieszą się także Agresty, zaakceptowane już przez prawie sto piętnaście tysięcy osób. Zabawa polega na rozwiązywaniu testów i quizów stworzonych przez innych Gronowiczów - wyjaśnia Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Grono: coraz więcej aplikacji

Puszka Pandory - jedna z aplikacji na Grono.net

Użytkownicy portalu mają również do swojej dyspozycji między innymi: aplikację Kości, umożliwiającą grę online ze znajomymi, Śmieszne teksty - czyli bazę zabawnych fraz losowanych dla Gronowiczów, a także: Hug4You, Hot Or Not, Ciekawe Cytaty, czy Zalotniś. Pełna lista aplikacji dostępna jest pod adresem:http://grono.net/dev/app/list/ .

Serwis Grono wg najnowszego, sierpniowego badania Megapanel PBI/Gemius odwiedziło 1,44 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 226 mln odsłon.

Źródło: Grono