Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Greylock Partners tworzy nowy fundusz dla Europy i Izraela

Amerykański fundusz venture capital Greylock Partners otworzył nowy fundusz, który ma inwestować w firmy z branży internetowej w Europie i Izraelu. Będzie to drugi fundusz skupiający się na tych rynkach, które przeżywają ostatnio pewne problemy.

Greylock Partners to jeden z najstarszych funduszy venture capital na świecie. Jego kwatera główna mieści się w Dolinie Krzemowej, ale swoje siedziby ma także w kilku innych krajach. Jest dobrze znany ze swoich udziałów w Facebooku, Grouponie i LinkedIn.

Serwis TechCrunch.com podaje, że nowym funduszem będzie zarządzać Laurel Bowdel, której inwestycję w Greylock zawierają m.in. Wongę, NotOnTheHighStreet i Just Eat. Na starcie będzie miał 160 mln dolarów do zainwestowania, a jego siedzibą zostanie Londyn.

W USA Greylock Partners dzieli się na trzy gałęzie. Greylock Discovery Fund inwestuje w przedsiębiorstwa w fazie zasiewu, Greylock XIII w firmy we wczesnej fazie rozwoju, a Greylock Growth w firmy na późniejszym etapie działalności. Nowy fundusz (Fund II) jest drugim założonym przez firmę, który skupia się na Europie i Izraelu. Pierwszy (Fund I) zaczął działać w Izraelu w 2006, a w Europie w 2008 roku.

Być może nowy fundusz pobudzi rynek venture capital w Europie, który w ostatnim roku zanotował bardzo słabe wyniki oraz polepszy sytuację w Izraelu, gdzie w 2010 roku fundusze tego typu nie zebrały żadnego nowego kapitału.