Gratka w całości w rękach Polskapresse

Grupa Wydawnicza Polskapresse nabyła udziały, dzięki którym jest jedynym właścicielem spółki Gratka, właściciela serwisu ogłoszeniowego Gratka.pl.

Polskapresse, nabyła od Express Media, spółki córki Rheinisch-Bergischen Verlagsgesellschaft, 14% udziałów w spółce Gratka. Tym samym Grupa Wydawnicza stała się jedynym udziałowcem Spółki, będącej właścicielem serwisów ogłoszeniowych. Nabycie dodatkowych udziałów jest elementem strategii internetowej Polskapresse mającej na celu zwiększanie przychodów z działalności internetowej i udziałów w rynku.

Jednocześnie Zarząd Verlagsgruppe Passau, właściciel Grupy Wydawniczej Polskapresse, nabył od Rheinisch-Bergischen Verlagsgesellschaft 20% udziałów w czeskim wydawnictwie Vltava-Labe-Press. Tym samym VGP stało się jedynym udziałowcem Vltava-Labe-Press.

W zamian za udziały w Czechach i Polsce, VGP sprzedało swoje 50% udziałów w słowackim wydawnictwie prasowym Petit Press wydawnictwu Rheinisch-Bergischen Verlagsgesellschaft. Transakcja ta oczekuje na zgodę słowackiego urzędu antymonopolowego.

Źródło: http://www.polskapresse.pl