Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

GraphOn pozywa Google za naruszenie patentów

GraphOn Corp., firma specjalizująca się w tworzeniu aplikacji na potrzeby sieci, chce pozwać Google za naruszenie aż 4. patentów. GraphOn wskazuje na rozwiązania, które użyto m.in. w AdWords i YouTube, a które miały być własnością firmy.

Pozew został wniesiony do federalnego sądu w Teksasie. GraphOn twierdzi, że produkty Google naruszają prawo patentowe, poprzez użycie unikalnej metody do obsługiwania bazy danych połączonej z Internetem.

Google nie zabrało jeszcze głosu w tej sprawie.

GraphOn uzyskał prawa do dwóch patentów oraz aplikacji (z których wynika prawo do dwóch pozostałych patentów) w momencie przejęcia Networking Engineering Software Inc. w lutym 2005 roku - stwierdziła firma.

"Liczba patentów, które uzyskało GraphOn w rezultacie przejęcia NES zwiększyła się do 23. Liczba ta powinna się zwiększyć jak tylko amerykański urząd patentowy dojrzeje do tego rodzaju zagadnień patentowych" - powiedział w oświadczeniu CEO GraphOn, Robert Dilworth. - "Agresywna wręcz ochrona tych patentów, to istotna część maksymalizowania ich wartości dla GraphOn."

W Listopadzie 2005 r. GraphOn pozwał AutoTrader Inc. za bezprawne posługiwanie się dwoma patentami, które wymieniono m.in. w pozwie przeciwko Google. Proces zakończył się porozumieniem obydwu stron w styczniu 2008 r.

Kolejny pozew GraphOn złożył w sierpniu 2007 r. przeciw Juniper Networks. GraphOn argumentował pozew naruszeniem patentu na zabezpieczenia w sieci oraz użycie technologii na których oparto firewall.

W Marcu GraphOn złożył pozew przeciw Classified Ventures, Interactive Corp, Match.com, Yahoo, eHarmony.com i CareerBuilder powołując się na te same patenty, które uwzględniono w pozwie przeciwko Google.