Gorillaz: darmowy album nagrany na iPadzie

Świąteczny duch udzielił się członkom grupy Gorillaz. Już niedługo będzie można ściągnąć za darmo z internetu album zespołu znanego z animowanych teledysków. Wszystkie utwory znajdujące się na nim zostały nagrane na tablecie iPad.

Obecnie na oficjalnej stronie zespołu zamieszczono kalendarz adwentowy odmierzający dni do świąt. Każdego dnia zrywana jest jednak kartka kalendarza, a fani mogą pobrać prezent. Są to różne zdjęcia, tapety, zakulisowe filmy, gry itd.. W wigilię fani otrzymają teledysk do jednej z piosenek znajdujących się na darmowym albumie, a w pierwszy dzień świąt będą mogli ściągnąć sam album.

Damon Albarn, frontman Gorillaz, powiedział dla NME.com, że album nagrał na iPadzie podczas trasy koncertowej i ma nadzieje, że stał się pierwszą osobą, która tego dokonała. Sam artysta dostrzega sporo ironii w tym, że tak przypadł mu do gustu tablet Apple, że aż nagrał na nim płytę. Sam określa się jako technofob i luddysta.

Jest to niewątpliwie nietypowy pomysł, choć dla Damona Albarna i reszty osób odpowiedzialnych za zespół Gorillaz, dziwne pomysły są chlebem powszednim. Zwykle ich ekstrawagancja wpływa pozytywnie na wartość artystyczną. Zobaczymy, czy i tym razem tak będzie, a iPad przysłuży się do rozwoju branży muzycznej.

Przede wszystkim, album będzie jednak ciekawostką i dużym prezentem dla fanów.