Gorący piątek na Marketplanet

Ostatni piątek okazał się rekordowym dniem dla platformy handlu elektronicznego B2B Marketplanet.

W ostatni piątek za pośrednictwem platformy przeprowadzono dziesięć aukcji dla czterech klientów; łączne uzyskane oszczędności wyniosły ponad 588 tys. złotych. Jest to wysokość oszczędności w stosunku do ceny wyjściowej poszczególnych towarów, ustalanej przed aukcją przez jej uczestników. W trybie aukcji cena jest następnie zbijana przez oferentów.

W aukcjach uczestniczyła jedna spółka z grupy TP S.A. - głównego udziałowca Marketplanet - i trzy spoza. W piątek licytowano dość zróżnicowany asortyment. Przedmiotem aukcji były elementy z plexi, ręczniki frote, torby papierowe oraz produkcja czasopisma i usługi poligraficzne w ramach kampanii reklamowej.

Jak zapewniła Anna Bartyzel, administrator aplikacji e-commerce w ORE S.A. (Otwarty Rynek Elektroniczny S.A., operator Marketplanet), wszystkie aukcje przebiegły bez awarii i z zachowaniem zasad pełnego bezpieczeństwa.

Marketplanet działa od kwietnia 2001 r., jej głównym udziałowcem jest TP S.A. Niedawno sporo mówiło się o połączeniu Marketplanet z jej największym konkurentem, platformą Xtrade (http://www.internetstandard.com.pl/news/news.asp?id=56535 ).