GoogleEarth

Darmowa aplikacja Google Earth 3.0.0395 Beta umożliwia oglądanie zdjęć satelitarnych i map kuli ziemskiej. Wystarczy wpisać nazwę miasta i poczekać na załadowanie danych z Sieci, aby zobaczyć plan nałożony na rzeczywiste zdjęcia oglądanego obszaru.

GoogleEarth

Warszawa da się lubić!

Aplikacja jest rozwinięciem projektu Google o nazwie Google Maps. Pisaliśmy już o tym w materiałach Google z satelity oraz Cały świat w Google Maps.

Interfejs programu pozwala na wyszukiwanie wielu miejsc i szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi lokacjami. Wysyłanie danych jest realizowane w czasie rzeczywistym, jednak użytkownicy posiadający nawet szerokopasmowe łącza muszą uzbroić się w cierpliwość, bo producent zaleca połączenie o przepustowości 768 Kbits/s. Duże są również wymagania stawiane sprzętowi - odpowiedni komputer powinien być wyposaży w procesor Pentium 4 2.4 GHz lub AMD 2400XP+, 512 pamięci RAM i obsługiwać rozdzielczość ekranu 1280x1024.

Widok można odpowiednio zmieniać - przybliżać, oddalać, przesuwać lub obracać. Mapy Polski nie są tak dokładne jak Stanów Zjednoczonych, jednak plan Warszawy jest zadowalający - to samo dotyczy innych dużych miast. Lokalne wyszukiwanie pozwala znaleźć restauracje, hotele, a nawet połączenia pomiędzy punktami. Narzędzie jest bardzo przydatne dla turystów - można obejrzeć słynne zabytki, zaplanować drogę z lotniska do hotelu, sprawdzić gdzie są sklepy, itd. Wynikami wyszukiwania można dzielić się z innymi użytkownikami.

Więcej informacji http://earth.google.com