Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google zmieni stronę główną?

Firma Google Inc. pracuje nad nowym projektem, który umożliwić ma internautom personalizowanie strony głównej wyszukiwarki. Dzięki temu internauci uzyskają za pośrednictwem strony www.Google.com dostęp do konta pocztowego w systemie Gmail lub wybranych wiadomości z zasobów Google News.

Przykładową, spersonalizowaną stronę główną wyszukiwarki można obejrzeć w serwisiehttp://labs.google.com .

Google zmieni stronę główną?

Przykładowy wygląd nowej strony głównej Google.com

Przedstawiciele firmy zaprezentowali nowy projekt podczas konferencji prasowej w siedzibie Google. Nowa usługa ma pozwolić na wyświetlanie na stronie głównej wyszukiwarki zawartości skrzynki odbiorczej w systemie Gmail, wiadomości z serwisu Google News, lokalnych informacji o pogodzie, notowaniach giełdowych oraz wątków RSS. Co więcej, szefowie firmy zapowiedzieli, że to tylko pierwszy etap rozbudowywania funkcjonalnościhttp://Google.com - aczkolwiek nie zdradzono na razie, jakich jeszcze nowości możemy się spodziewać.

Zdaniem niektórych analityków, spersonalizowana wyszukiwarka zaczyna przypominać tradycyjny, acz dość ubogi, portal internetowy - jednak przedstawiciele Google, zapytani o to, czy zamierzają konkurować z Yahoo! czy MSN, tłumaczą, że nie jest to ich zamiarem. Nowe funkcje mają po prostu ułatwić życie osobom, które korzystają z klku oferowanych przez Google narzędzi czy serwisów.

"Google już od dawna jest na dobrej drodze do przekształcenia się w 'prawdziwy' portal - wydaje mi się więc, ze zapewnienia szefów firmy, iż nie zamierzają konkurować na tym rynku, są czystą kokieterią. Nie wierzę, by największe amerykańskie portale nie liczyły się z taką ewentualnością. W ofercie Google pojawia się przecież coraz więcej 'portalowych' usług - np. poczta elektroniczna czy serwis informacyjny - a zaprezentowana właśnie usługa będzie chyba niczym innym, jak ich zintegrowaniem z interfejsem wyszukiwarki" - komentuje Piotr Tchórzewski z Onet.pl.

Więcej informacji:

http://www.Google.com