Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google zdalnie czyści smartfony z Androidem

Niedawno okazało się, że w oficjalnym sklepie z aplikacjami dla systemu Android pojawiło się złośliwe oprogramowanie. Zostało ono usunięte ze sklepu, a Google postanowiło również zdalnie wyrzucić niebezpieczne aplikacje z telefonów. Zaktualizowano także zabezpieczenia.

W zeszłym tygodniu użytkownicy odkryli malware w Android Market. Były to przerobione wersje popularnych aplikacji, które zostały wzbogacone o trojana. Złośliwe oprogramowanie, które miało wykradać dane użytkowników zostało już usunięte ze sklepu, konta deweloperów zostały zawieszone, a sprawa skierowana do odpowiednich władz.

Niebezpieczne aplikacje korzystały z luk w zabezpieczeniach systemu Android. Nie występują one w wersji 2.2.2 i nowszych. Hakerzy prawdopodobnie nie dotarli do bardzo ważnych danych, jednak natura zastosowanego malware’u dawała im taką możliwość.

Google postanowiło więc zdalnie usunąć złośliwe oprogramowanie z telefonów. To pierwszy raz, gdy skorzystano z tej kontrowersyjnej i radykalnej metody w stosunku do malware'u. Zdalne usuwanie aplikacji odbiera użytkownikowi pełną władzę nad zawartością jego smartfona, ale z drugiej strony pomaga chronić osoby nieświadome zagrożenia.

W systemach zainstalowano również pakiet aktualizujący zabezpieczenia systemu Android. Użytkownicy o wprowadzonych poprawkach i usuniętych aplikacjach zostaną, lub już zostali poinformowani, za pomocą e-maila.