Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google zaatakowane przez hakerów?

W minioną sobotę wszystkie należące do Google strony były niedostępne - nie działały adresy www.google.com, www.google.pl, zamiast reklam Google pojawiał się okienko z błędem. Niektórzy byli nawet przekierowywani na stronę mało znanej wyszukiwarki SoGoSearch (do której należy adres google.com.net). Czy był to atak hakerów?

Google zaatakowane przez hakerów?

Strona główna przeglądarki SoGoSearch

Błyskawicznie rozpętała się ogólnoświatowa dyskusja. Zastanawiano się, czy Google zostało przejęte przez intruzów, czy może to tylko chwilowa przerwa techniczna. Tę drugą ewentualność natychmiast jednak wykluczano, Google nigdy nie robiło podobnych psikusów bez zapowiedzi.

Dodatkowym elementem świadczącym na atak był fakt przekierowywania na witrynę SoGoSearch. Zawrzało nie tylko na serwisach, ale również w lokalnych mediach. Fakt, że niektórym udawało się zalogować do swoich kont pocztowych niewiele zmieniał. Pomoc techniczna i przedstawiciele Google zostali dosłownie zasypani pytaniami i skargami.

Pierwsze oficjalne oświadczenia pojawiły się w niedzielę rano: "Google nie zostało zaatakowane, problem dotyczył wpisów w serwerach DNS. Wszystkie serwisy działają już poprawnie".