Google z muzyką w chmurze

Według niepotwierdzonych raportów, amerykański gigant ma na oku kolejną usługę. Tym razem Google chciałby wkroczyć w świat muzyki. Nie wiadomo jednak czy kupi już istniejący serwis czy też będzie próbował stworzyć coś własnego.

O planach Google pisze redakcja Business Insider. Twierdzi ona, że firma przyglądała się w tym roku istniejącym usługom muzycznym i próbowała oszacować czy którąś z nich da się nabyć. Według dziennikarzy Business Insider chodzi tu o dwie konkretne marki - Spotify i Rhapsody. Niestety wewnątrz Google wybuchnąć miał spór między zwolennikami różnych rozwiązań i koniec końców, próba wykupienia którejkolwiek z wymienionych firm stała się niemożliwa.

Według innej teorii, Google zacznie przygodę ze światem muzyki od swojej usługi. Anonimowi informatorzy donoszą, że firma zamierza udostępnić własną usługę bazującą na "

". Miałaby ona umożliwiać przetrzymywanie posiadanej i kupowanej muzyki w chmurze, co pozwalałoby słuchać jej w dowolnym miejscu, w którym można się połączyć z Internetem. Na początku usługa ta miałaby być darmowa, ale Google chciałby w przyszłości wprowadzić opłaty za korzystanie z niej. Póki co firma ma się jednak skoncentrować na negocjacjach z branżą muzyczną, której ponoć chce zaoferować dziesiątki milionów dolarów za prawa do wykorzystywania i sprzedawania licencjonowanych utworów.