Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google - wyszukiwarka książek

Firma Google oficjalnie udostępniła internautom i wydawcom nową usługę - wyszukiwanie książek. Opcja 'Google Print' umożliwi użytkownikom popularnej wyszukiwarki znajdowanie książek zawierających interesujące ich informacje.

Usługa testowana była od końca ubiegłego roku - teraz nadszedł czas na jej oficjalną premierę. Ruszyła już strona internetowa -http://print.google.com/publisher/ - na której wydawcy mogą zgłaszać swoje książki - pracownicy Google za darmo je zeskanują i zindeksują. Jeszcze w tym tygodniu na listach wyników wyszukiwania zaczną pojawić się pierwsze 'książkowe' wyniki.

Google - wyszukiwarka książek

Google Print

Użytkownik, który będzie szukał informacji zawartych w którejś ze zindeksowanych przez Google książek, na liście wyszukiwania zobaczy wyróżniony odnośnik, wraz z adnotacją, że wyszukiwane przez niego informacje można znaleźć w książce - kliknięcie na taki odnośnik spowoduje otwarcie dodatkowej strony, na której znajdą się szczegółowe informacje o książce (w tym oczywiście link do strony, na której można ją kupić) oraz jej fragmenty.

Program na razie obejmie tylko książki w języku angielskim - przedstawiciele Google zapowiadają jednak, że ciągu najbliższych miesięcy możliwe będzie również wyszukiwania informacji w książkach w innych językach.