Google: wyszukiwanie w czasie rzeczywistym dostępne w Polsce

Najnowsze wpisy z Twittera, Facebooka, MySpace czy FriendFeeda uzupełnią wyniki wyszukiwania w Google.pl. Dotychczas były one dostępne jedynie dla użytkowników na głównej stronie wyszukiwania - Google.com.

Z informacji przekazanych przez Google wynika, że od dzisiaj internauci przeszukujący Internet za pomocą strony Google.pl zyskali dostęp do wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Polega ono na uzupełnianiu wyników wyszukiwania treściami pochodzącymi od użytkowników, którzy opublikowali je w Twitterze, Blipie, blogach czy serwisach społecznościowych.

Z możliwości przeszukiwania tweetów czy blogów użytkownicy google.com mogą korzystać już od grudnia ubiegłego roku. Dzięki uzupełnieniu wyników wyszukiwania o informacje, które dopiero co zostały opublikowane internauci zyskują dostęp do najnowszych informacji powiązanych z wprowadzonym przez nich terminem wyszukiwania.

Wpisy w serwisie mikroblogowym lub na blogach są indeksowane przez Google, a następnie natychmiast dołączane do wyników wyszukiwania, o ile oczywiście są powiązane z terminem wyszukiwania i spełniają wymóg trafności, upoważniający do zamieszczenia ich na stronie z wynikami wyszukiwania.

Więcej wyników wyszukiwania pochodzących z blogów, wpisów na Twitterze lub stronach serwisów społecznościowych, można uzyskać klikając odnośniki “Najnowsze wyniki"

Udostępnienie wyszukiwania w czasie rzeczywistym było możliwe dzięki współpracy Google z serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook, MySpace, Twitter, FriendFeed, Jaiku czy Identi.cah.

Z nowej możliwości wyszukiwania mogą też korzystać użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android, jak też właściciele iPhone'ów.