Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google: wyszukiwanie w czasie rzeczywistym dostępne w Polsce

Najnowsze wpisy z Twittera, Facebooka, MySpace czy FriendFeeda uzupełnią wyniki wyszukiwania w Google.pl. Dotychczas były one dostępne jedynie dla użytkowników na głównej stronie wyszukiwania - Google.com.

Z informacji przekazanych przez Google wynika, że od dzisiaj internauci przeszukujący Internet za pomocą strony Google.pl zyskali dostęp do wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Polega ono na uzupełnianiu wyników wyszukiwania treściami pochodzącymi od użytkowników, którzy opublikowali je w Twitterze, Blipie, blogach czy serwisach społecznościowych.

Z możliwości przeszukiwania tweetów czy blogów użytkownicy google.com mogą korzystać już od grudnia ubiegłego roku. Dzięki uzupełnieniu wyników wyszukiwania o informacje, które dopiero co zostały opublikowane internauci zyskują dostęp do najnowszych informacji powiązanych z wprowadzonym przez nich terminem wyszukiwania.

Wpisy w serwisie mikroblogowym lub na blogach są indeksowane przez Google, a następnie natychmiast dołączane do wyników wyszukiwania, o ile oczywiście są powiązane z terminem wyszukiwania i spełniają wymóg trafności, upoważniający do zamieszczenia ich na stronie z wynikami wyszukiwania.

Więcej wyników wyszukiwania pochodzących z blogów, wpisów na Twitterze lub stronach serwisów społecznościowych, można uzyskać klikając odnośniki “Najnowsze wyniki"

Udostępnienie wyszukiwania w czasie rzeczywistym było możliwe dzięki współpracy Google z serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook, MySpace, Twitter, FriendFeed, Jaiku czy Identi.cah.

Z nowej możliwości wyszukiwania mogą też korzystać użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android, jak też właściciele iPhone'ów.