Google wie więcej

Przedstawiciele Google.com poinformowali, że liczba dokumentów, z których korzysta wyszukiwarka, zwiększyła się ostatnio do 3 miliardów.

Przedstawiciele Google.com poinformowali, że liczba dokumentów internetowych (czyli np. stron WWW), z których korzysta wyszukiwarka, zwiększyła się ostatnio do 3 miliardów. Przeprowadzając wyszukiwanie, Google korzysta teraz również z archiwów Usenetu (gromadzonych od roku 1981).

Do tej pory wyszukiwarka sprawdzała "tylko" ok. 2,5 mld dokumentów - w tym zasoby Usenetu, gromadzone od roku 1995. To właśnie dodanie nowych "postów" do indeksu wyszukiwarki najbardziej przyczyniło się do zwiększenia jej możliwości. Choć nie tylko - Google słynie z tego, że, w przeciwieństwie do większości wyszukiwarek, korzysta nie tylko z indeksu stron WWW, ale również opublikowanych w Internecie dokumentów Microsoft Office, plików w formacie PDF czy nawet plików graficznych.

Archiwum usenetowych "postów" przeszukiwane przez Google zawiera teraz w sumie ok. 700 mln pozycji, pogrupowanych w 35 tysięcy kategorii.