Google w kosmosie

Czy przyszli kosmonauci podczas spacerów po Księżycu będą nosić skafandry z logo wyszukiwarki Google? Raczej nie, ale jest wysoce prawdopodobne, że Google ułatwi im podróż na Księżyc. Szefowie firmy zawarli bowiem porozumienie z agencją NASA, dotyczące kooperacji przy opracowywaniu technologii ważnych dla rozwoju programu lotów kosmicznych.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej zamierza współpracować z Google w takich dziedzinach jak szeroko pojęte rozwiązania IT, zarządzanie danymi i nanotechnologie. NASA i Google planują także wspólną budowę nowego centrum badawczego, w którym pracowaliby razem inżynierowie i naukowcy obu tych instytucji. Nie ujawniono jednak finansowych warunków porozumienia.

Scott Hubbard, przedstawiciel NASA, jest przekonany, że "doświadczenie Google w zakresie zarządzania informacją będzie stanowić wielką pomoc dla pracujących w agencji naukowców, którzy na co dzień zmagają się z terabajtami danych, przesyłanych na Ziemię ze stacji kosmicznych, promów, satelitów, sond i innych modułów".

Więcej informacji: BBC