Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google w Gazeta.pl

Kolejny polski portal po Interia.pl zdecydował się na skorzystanie z rozwiązań Google. 12 maja wyszukiwanie Google udostępniła Gazeta.pl.

Wyszukiwanie przy pomocy Google jest dostępne po kliknięciu na zakładkę Internet w pasku "Szukaj w portalu Gazeta.pl".

Silnik Google nie jest wykorzystany do przeszukiwania zasobów portalu. - Jeśli chodzi o wyszukiwanie w zasobach gazeta.pl to nie wykluczamy, w przyszłości, rozszerzenia współpracy z Google - mówi Maciej Wicha, dyrektor wydawniczy Internet Agora S.A. Na stronach Gazeta.pl pojawiły się reklamy Google Adsense. Wyniki wyszukiwania poprzedzone są linkami sponsorowanymi opartymi na programie Google Adwords.

- Liczymy w pierwszej kolejności na zwiększenie korzystania z wyszukiwania dostępnego na Gazeta.pl przez naszych obecnych użytkowników - wyjaśnia Maciej Wicha.

O efekty współpracy z Google poprosiliśmy Mariusza Kuziaka, dyrektora marketingu portalu Interia.pl. - Ocena naszej współpracy z Google'm jest jak najbardziej pozytywna. Osiągane przez nas korzyści mają dwa główne wymiary - z jednej strony, patrząc przez pryzmat zawartości portalu, mamy bardzo wysokiej jakości wyszukiwarkę. Ze strony drugiej - dzięki oparciu się o świetny 'engine' i sprawdzone mechanizmy promocyjne byliśmy w stanie skutecznie rozszerzyć naszą ofertę reklamową o linki sponsorowane i boksy reklamowe, a dzięki temu osiągać dodatkowe przychody.

Według danych serwisu Ranking.pl "domeny - wyszukiwarki" dotychczas używana wyszukiwarka Gazeta.pl miała w lutym 3,05% zasięgu. W rankingu prowadzi Google z zasięgiem 79,64%. Interia z wyszukiwarką Google posiada 11,75% zasięgu wśród polskich internautów.

Jako pierwszy o wprowadzeniu wyszukiwarki Google na portal Gazeta.pl poinformował blog Wszystko o Google.

***

Interia stawia na Google.

Wyszukiwarka Onetu ulepszona.

Aktualizacja: 15 maja 2006 17:11

Tekst uzupełniliśmy o wypowiedzi Macieja Wichy, dyrektora wydawniczego Pionu Internet Agora SA oraz Mariusza Kuziaka, rzecznika Interii.