Google+ w 2012 roku prześcignie Twittera - do Faceboka zbyt duży dystans

Google+ zdobył już 13 proc. dorosłych Amerykanów, a za rok wynik ten zwiększy się do 22 proc. - tak wynika z najnowszych badań. A to oznacza, że Google+ za rok będzie drugim najpopularniejszym serwisem społecznościowym w USA.

Google+ w 2012 roku prześcignie Twittera - do Faceboka zbyt duży dystans
Google

Z badań przeprowadzonych od 29 lipca do 2 sierpnia przez Bloomberg i YouGov (na 1003 Amerykanach powyżej 18 lat) wynika, że w ciągu najbliższego roku Google+ zdobędzie pozycję wicelidera rynku społecznościowego w USA, ale Facebooka nie ma szans dogonić.

Ogromny sukces Google+ to wciąż za mało na Facebooka

Chociaż aktualnie Google bije rekordy finansowe, chociaż Google+ zdobył 10 milionów użytkowników w 16 dni, chociaż Google+ już po miesiącu od premiery miał 25 milionów użytkowników, to jednak Facebook wciąż pozostaje poza zasięgiem koncernu z Mountain View. Przynajmniej przez najbliższy rok.

Facebook w 2012 straci, ale i tak będzie liderem

W ciągu najbliższego roku Facebook ma stracić 2 punkty procentowe, ale i tak pozycja serwisu Marka Zuckerberga będzie niepodważalna - Facebook w 2012 roku będzie miał wciąż 69 proc. ruchu wszystkich społeczności.

Google+ zostawi w tyle Twitter i LinkedIn

Z kolei Twitter i LinkedIn wręcz przeciwnie - oba serwisy mają zyskać 3 proc. (Twitter) i 2 proc. (LinkedIn) rynku, ale pomimo wzrostu popularności i tak ustąpią miejsca Google+, który stanie się w ciągu następnych 12 miesięcy wiceliderem zestawienia serwisów społecznościowych. Wygląda na to, że szef LinkedIn ma się czego bać (mimo, ze ostatnio mówił coś zupełnie innego).

Facebook - z niego Amerykanie korzystają najczęściej

Najwięcej korzysta z Facebooka - aż 62 proc. wchodzi tam codziennie. Google+ obecnie odwiedza 45 proc. ludzi. Zaraz za Google+ jest Twitter, na który każdego dnia wchodzi 42 proc. jego użytkowników. LinkedIn wypada najgorzej - tylko 8 proc. jego użytkowników korzysta z niego codziennie.

Facebook będzie tracić na korzyść Google+?

Co ciekawe, 30 proc. użytkowników posiadających konta na Google+ i Facebooku zamierza spędzać mniej czasu na portalu Zuckerberga. Ale z drugiej strony aż 31 proc. zarejestrowanych użytkowników Google+ przyznało, że nie napisało jeszcze ani jednego postu w tym serwisie społecznościowym.

Google+ w 2012 roku prześcignie Twittera - do Faceboka zbyt duży dystans

Facebook kontra Google

Facebook kontra Google+ czyli starcie tytanów

Jedno jest pewne - w najbliższych 12 miesiącach czeka nas pasjonujące starcie pomiędzy broniącym społecznościowej twierdzy Facebookiem a nacierającym Google+. Osobiście uważam, że nadal Facebook ma więcej asów w ręku niż Google+, ale serwis społecznościowy Google ma ogromny potencjał, który odpowiednio wykorzystany, może odebrać w dalszej perspektywie palmę pierwszeństwa Facebookowi. Sytuacja w internecie potrafi się szybko zmieniać. Wiemy to nie od dziś.

Źródło: Bloomberg