Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Google uśmierca wirtualny świat Lively

Do końca grudnia Google zamknie Lively - wirtualny świat oparty na przeglądarce.

Odpalony w lipcu Lively, jest alternatywą Google dla Second Life oraz innych wirtualnych środowisk. Jak podała firma, Lively zostało stworzone przez Google Labs, ponieważ chciano by użytkownicy mieli możliwość interakcji z przyjaciółmi oraz by mogli wyrazić się w nowy sposób.

Google podało na swoim blogu, że po czterech miesiącach istnienia Lively, lepiej będzie jednak jeżeli środki przeznaczone na projekt zostaną ulokowane w innych segmentach, jak wyszukiwanie, reklama czy aplikacje biznesowe.

"Zawsze godzimy się z sytuacją, kiedy nasze projekty nie przynoszą zysku" dodano we wpisie.

Google nie od razu skomentowało zaistniałą sytuację. Pracownicy firmy zajmujący się projektem zostaną przesunięci do innych zespołów.

Użytkownicy Lively zostali poproszeni przez Google, o zachowanie swojej pracy, poprzez robienie zrzutów z ekranów i nagrań zaprojektowanych przez siebie pomieszczeń. Pokoje oraz awatary z wirtualnego świata nie będą dostępne po 31 grudnia.